Marangoz & Ahşap

MARANGOZ VE AHŞAP BAKIM & ONARIM VE YENİLEME

İç Oda Kapısı Bakım, Onarım, Montaj ve Tadilat

Ahşap kapı kasa, kanat, pervaz montajının nasıl yapıldığı önemlidir. Kapı montajı yapacak kişilerin bu konuda bilgi ve becerilerinin olması gereklidir.

Doğru montajı yapılmayan bir kapıda zamanla bir çok sorun yaşanır.

mar-06

Doğru montaj yapılması için ; kilit, kapı kolu, menteşe, vida, poliüretanköpük, kama, gergi aleti mastikve su terazisi gereklidir. Kapı kasası dış ölçüsü ile duvar arası mesafe 2-4 cm olmalıdır. Kapı kasası teraziye alındıktan sonra menteşeler takıldıktan sonra kasa ile kanat arasında doğru bir boşluk kalacak şekilde ayarlanmalıdır. Kapı Kasaları gergi aleti ile iki kasa arasına sıkıştırılır ve poliüretan montaj köpüğü ile kasanın etrafı doldurulur. Bu uygulamalar tamamlandıktan sonra 18-24 saat süre beklenmelidir.

Ev yada işyerinizde bulunan iç oda kapıların bakım, onarım, tadilat veya yenilenmesi için ustakim ekibimiz size hizmet vermeye hazırdır. Hemen bizi arayınız.

Ahşap Mobilya Bakım, Onarım, Montaj ve Tadilat

mar-03Yüzeyi vernikli mobilya onarımında önce yüzeyin tamamını zımparalama işleminden geçirmek gereklidir. Mobilyanın üzerinde bulunan cila kalınlığına uygun zımpara kağıdı tercih edilir.

Zımparalama işlemi tamamlandıktan sonra ahşap koruyuculardan dilediğiniz renk seçimi yapıldıktan sonra 2 kat uygulanır ve cila işlemi tamamlanır.

Eğer vernikli mobilyanızın boyalı olmasını tercih ederseniz, 1 kat astar ile ince bir zımpara sonrası 2 kat istenilen renkte son kat boyası ile işlem tamamlanacaktır.

mar-01Yüzeyi boyalı mobilya onarımından önce yüzeyde bulunan eski boyadan arındırılması gereklidir. Eğer mobilya üzerindeki eski boya katmanı kalın ise, 60 numara zımpara kağıdı tercih edilir. Bu zımpara kağıdı için dikkat edilmesi gereken konu ahşap mobilya yüzeyine zarar vermesidir.

Genelde bu işlemler için zımpara makinesi veya sıcak hava makineleri kullanılır. Bu işlemden sonra 1 kat astar boya yapılır ve ince bir zımpara uygulaması ile istenilen renkte 2 kat boya atılır. Son kat boya üzerine ince bir zımpara işleminden sonra vernikleme de yapılırsa, mobilya yüzeyi pürüzsüz olacaktır.

mar-04Ahşap kaplamalı mobilya onarımından önce dikkat edilmesi gereken konu, kaplama malzemenin altında genelde sunta veya mdfçıkmasıdır.Yüzeyin zımpara işleminden sonra yüzeyde hasar oluşursa dolgu macunu kullanılır. Kaplama malzemesinin yapıştırılmasında kullanılan tutkalın kalitesi zımpara işleminin de zorluğunu gösterecektir.Bu işlemlerden sonra1 kat astar boya yapılır ve ince bir zımpara uygulaması ile istenilen renkte 2 kat boya atılır. Son kat boya üzerine ince bir zımpara işleminden sonra vernikleme de yapılırsa, mobilya yüzeyi pürüzsüz olacaktır.

Mobilyalarınızın hasarlı bölümlerinin onarımı yapılır. Bu işlemlerden sonra mobilyanız uygun gördüğünüz vernikleme, boyası yapılır.

Uygulanabilir Alanları  (Yemek ve yatak odası ile ahşap aksesuarlar)

Eski mobilyanızın bakım, onarımını yapalım. Dilerseniz eski mobilyanızın vernik yada boyası yapıldıktan sonra size teslim edelim. Ustakim mobilya ekibini hemen arayın..

Ahşap Parke Bakım, Onarım, Montaj ve Tadilat

mar-05Masif parkenin dış etkilere maruz kalmasını önlemek ve görüntüsünü bir yer mobilyasına dönüştürmek için cila yapılması önerilir. Cila dış etkilere karşı koruyucu bir malzemedir.Ahşap parkeler de çürümeye ve böceklenmeye karşı özel ilaçlar ile ilaçlanmalıdır.Cilası aşınmış ve yıpranmış parkeler defalarca sistrelenerek ilk günkü görünümüne kavuşturulur.

Sistre parke yüzeyinin gelişmiş makinelerle kazınarak temizlenme işlemidir. Bu işlem uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde yüzeyde meyiller ve çizgiler meydana gelebilir.

Ahşap parke sistre cilası yada eski parkenizin söküldükten sonra yerine dilediğiniz yeni parke montajını yapalım.Ustakim ekibi sistre cila yada yeni parke işleriniz için size hizmet vermeye hazırdır.Hemen bizi arayabilirsiniz.

Modüler Mobilya Montaj ve Tadilat

mar-02Modüler ve ahşap mobilya montaj hizmetleri için hemen bizi arayınız. Yemek ve yatak odası, gardrop, yatak başlığı, tv ünitesi, vestiyer, çocuk odası ranzası ve diğer modüler mobilya montaj ve demontaj hizmeti veriyoruz.

Tüm ahşap yada modüler mobilya arıza, tamir, bakım, onarım ve yenileme işleriniz için hemen bizi arayabilirsiniz


A4 İnşaat  Proje ve İç Mimarlık

Beşevler  Mahallesi Yıldırım Caddesi

No 286 Seymenler İş Merkezi

B Blok Kat 4 Daire 30

Nilüfer - Bursa

0.224.451 69 41


Web Tasarım Bursa Proje