Parke & Deck

AHŞAP ZEMİN DÖŞEMESİ BAKIM & ONARIM VE YENİLEME

parke, yaşam alanlarının daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlar. Zemine döşenen  parkeler  ile  sağlıklı, kaliteli  bir  ortamda  bize  yaşama şansı sunar.  Evimizin yada iş yerimizde kullandığımız parkeler ile dekorasyon alanında yeni bir dönem başladığını görmekteyiz. Bursa parke yenileme ekibi size hizmet vermeye hazırdır.

Parke  modelleri, parkelerin  daha  şık  ve estetik  görünüm  ile  renginin, dokusunun birbiriyle  ahenkli  buluşması  sonucu oluşur. Parkelerin  dokusu  olarak  kabul edilen parke modelleri oldukça farklı ve geniş bir yelpazenin  ürünüdür. Freze, hareli, prima naturel, standart, iroko, meşe ve diğer parke modelleri bu yelpazenin sadece bir kaç örneğidir. Hemen parke yenileme ekibini arayabilirsiniz.. 

parke-32Masif Parke Nedir ?

Doğal  ağaçtan  üretilen  bir  parkedir. 

İşlem  görmüş  ağacın, bir  çok  defa sistre  ve  cila  uygulaması  yapılabilir özelliğinin  yanı  sıra  ısı  ve  ses izolasyonuna  katkı  sağlar.  Doğaldır ve mekana  ahşabın  sıcaklığını verir.

Sadece  montaj  ve  uygulama süresi sorun yaratabilir.

Masif  parkenin  kullanıcıya sağladığı maximum  fayda, içinde  kullanılan  ağacın kalitesine, tutkala, ithal cilaya, işçiliğe  ve  montaj  makinesine bağlı olarak artar. Piyasa malı malzemeler, parke uygulamalarında kaliteyi düşürmektedir. Fiyatları  çok  değişken  olan  parke  piyasasında, bu  fiyat  farkları  mutlaka  dikkate alınmalıdır. Ahşap bilgi ve deneyim gerektiren bir malzemedir.

parke-33
Laminant Parke Nedir ?


Standart bir zemin döşeme ürünüdür.

En  kısa  anlatımı  ile  HDF  ( yüksek yoğunlukta  lif  levha )  levhaları emprenye edilmiş dekor kağıtları ile kaplanması ve öze  işlem detaylarıyla ebatlandırılması sonucu üretilir.parke-34Lamine Parke Nedir ?

Lamine parke, hammaddesinin tamamı doğal ahşap olan 2 yada 3 farklı katman ile birbirine dik yönlerde yapıştırılmasıyla üretilen, uzun ömürlü bir zemin kaplama ürünüdür.

3 katmanlı  lamine  parke de üst katman değerli ağaçtan oluşur. Orta katman  ise alt  ve  üst  katmana  dikey  doğrultuda yumuşak ağaçtan oluşur. Alt  katmanda da yumuşak ağaç kullanılır.

İdeal Döşeme Yönü Nedir ?

Kare  formuna  yakın  mekanlarda  ideal  döşeme  yönü  gün ışığına  parallel döşemedir. Dikdörtgen  mekanlarda  ise parkelerin  uzun  kenara  parallel  döşenmesi  tavsiye  edilir.

Deck Parke Nedir ?

Genel açıklması ile dış mekan veranda, açık alan ve havuz kenarı parkesidir. Villa yada evlerin bahçelerine direk  beton  üzerine  karkasla veya toprak  ile  teması  kesilecek bir dolgu malzemesi takviyesi ile uygulanan ahşap deck, teraslara, banyo içi, küvet  altı  gibi  ıslak  zemin  üzerine  ve  yat güvertesine uygulanan dış

parke-30

hava şartlarına dayanıklıdır. Teak, merbau, iroko, ipe, cumaru, tali  gibi  egzotik  dayanıklı ağaç türleri ile emprenye edilmiş lareks, çam gibi dış cepheye dayanıklı ağaçlardan yada thermowood (ısıl işlem) görmüş ağaç türlerinden üretilir.


Deck  malzemesinin  altına  döşenen  ızgara  karkas  sayesinde  suyun  hızlı ve etkili bir şekilde  süzülmesini  sağlar. Deck  malzemesinin  ızgara ya montajında  galvanizli  deck aparatı yada plastik deck aparatı ile klipsi kullanılır.Deck parke yenileme ekibi size hizmet vermeye hazırdır.  

Evinizde yada işyerinizde yaptırmayı düşündüğünüz laminant, masif, lamine yada deck parke uygulamaları için hemen bursa parke yenileme ekibini arayınız.

Kişiye özel parke modellerimiz için ekibimiz size hizmet verecektir.

parke-31

bursa parke yenileme, parke tadilat, bursa laminant parke, bursa masif parke, parke ustası, parke fiyatları, parke rankleri, parke markaları, nilüfer parke, Osmangazi parke, beşevler parke, özlüce parke, ataevler parke ustası, İhsaniye parke tadilat, Mudanya parkeci, gemlik floorpan, kestel parke nasıl döşenir, Yalova suya dayanıklı parke gibi konularda hizmet veriyoruz.

A4 İnşaat  Proje ve İç Mimarlık

Beşevler  Mahallesi Yıldırım Caddesi

No 286 Seymenler İş Merkezi

B Blok Kat 4 Daire 30

Nilüfer - Bursa

0.224.451 69 41


Web Tasarım Bursa Proje