Çatı & Teras

ÇATI VE TERAS BAKIM & ONARIM & TADİLAT

Çatı ve teras alanları bakım, onarım ve tadilat işleri deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Binalarda özellikle kış dönemlerinde su ve ısı izolasyonu konularında sorunlar yaşanmaktadır.

cat-09

Çatı ve teras alanı su izolasyonu : çatı üzerinden gelen su sızıntısı, tavanda rutubetgibi konularda yaşanan su izolasyon sorunlarını önlemek için yapılması gereken bir uygulamadır.

cat-10Su Yalıtımı uygulaması yapılmamış binalarda betonarme taşıyıcı sisteme nüfuz eden su, betonun taşıyıcı özelliğini kaybetmesine ve donatının krozyona uğrayarak kesit kaybına yani incelmesine neden olmaktadır. Ayrıca yapı elemanları bünyesine giren suyun soğuk havalarda donması da çatlaklara ve beton bütünlüğünün bozulmasına yol açmaktadır.Su izolasyonubirden fazla malzeme ile yapılmaktadır.Bu malzeme seçimini en iyi sekilde yapmak gerekmektedir.Uygulanacak olan malzeme doğru yapıya göre seçilmelidir.

Çatı ve teras alanı ısı izolasyonu : çatıve teras katında ısı kaybını önlemek için ısı izolasyonu gereklidir.cat-11Bu uygulamalarda kullanılabilecek olan malze seçeneği çok çeşitli değildir ve dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır.Çatı katı ısı izolasyonu için izocam ideal bir ısı yalıtım malzemesidir.Çatı arası zemin beton üzerine ve çatı katı tavan arasına döşenen izocam çatı katı ısı izolasyonu sağlamaktadır.Aynı zamanda ısı yalıtım levhası ( eps / xps ) da diğer bir ısı yalıtım malzemesidir.


cat-07

Çatı bakım, onarım ve tadilatı ; kiremit çatı,onduline çatı, arduvazlımembran çatı, shingleçatı, beton çatı gibi çatılarda bakım, onarım ve tadilat yapılabilir.


Çatı onarım ve tadilat işlerinde çalışan kişilerin yetersiz bilgi ve deneyim eksikliği nedeniyle ortaya çıkabilen çatı ısı yalıtımı ve su yalıtımı gibi problemleri görüntü kirliliğine, maddi kayıplara ve yeterli olmayan çatı ısı ve su yalıtım sorunlarına neden olmaktadır.
 cat-08

Teras kapama ;teras kapamanın ana nedenlerinden birisi teras üzerine kışın yağan yağmur ve karın meydana gelen don olaylarıyla birlikte seramik ve derzlerde zarara yol açmasıdır. Buzlar eridiği anda terastan akan sular çatlaklardan konut içerisine girmektedir.


Bu olay evinizde sürekli bakım gerektirmekte, zemin kaplamaları ve duvar boyalarının yenilenmesi ve benzeri masrafları da beraberinde getirebilmektedir.

Teras kapatma bu sorunları sona erdirecektir. Teras kapatmanın bir diğer nedeni ise ısı kaybını önlemesidir. Daire üzerinin kapalı olması ve terasın çatı görevi görmesi ısıda ciddi bir tasarruf sağlayabilir.

Çatı veya teras bakım, onarım ve tadilat işlerinizde, teras üstü ahşap, profil kapama ve teras dekorasyon konularında bizi arayabilirsiniz.

A4 İnşaat  Proje ve İç Mimarlık

Beşevler  Mahallesi Yıldırım Caddesi

No 286 Seymenler İş Merkezi

B Blok Kat 4 Daire 30

Nilüfer - Bursa

0.224.451 69 41


Web Tasarım Bursa Proje