Bahçe & Peyzaj

BAHÇE  VE PEYZAJ BAKIM VE YENİLEME

Bahçe ve yeşil alanlarda bulunan bitkisel uygulamaların başarıya ulaşması, doğru ve bölgeye uygun bitki seçimi, toprak yapısı, sulama şartları ile doğru uygulamaya da  bağlıdır.

bah-04Periyodik bakım: Budama, gübreleme, ilaçlama, çim biçimi, çim havalandırması işlemlerini kapsar. Peyzajı oluşturulan bir bahçenin ilk günkü sağlıklı görünümünü devam ettirebilmesi için bakım gereklidir. Yaban otlarının temizlenmesi, bitki diple rinden çapalanması, bitkilerin budanması, zamanında gübreleme, hastalıkları erken teşhis edip ilaçlama, çimlerin zamanında biçimi sağlıklı ve uzun ömürlü bir bahçe için çok önemlidir.

Evinizin bahçesi veya sitenizin yeşil alanlarının periyodik bakımları konularında bizi arayınız. Konu hakkında deneyimli ekiplerimizden bilgi alınız.

bah-05Kışlık bakım: Bahçenizin yaz boyunca canlılığını koruması ve devamlılığının sağlanması için, kışa girerken yapılması gereken işlemleri içeren uygulamalardır. Bakım işlerinin az olduğu bir dönemdir. Yapılması gereken önemli bakım işleri de vardır. Mesela çim alanların organik gübrelerle gübrelenmesi için en uygun zaman Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır.


bah-06Ahşap Dekorasyon: Dış mekanların dekorasyonunda, suya dayanıklı ahşaplar dan ya da emprenye edilmiş ağaç türlerinden üretilen malzemeler kullanılır. Havuz kenarları, güneşlenme terasları, bahçeler, çiçeklikler, pergolalar, avlular verandalar ya da yürüme yolları gibi, çok yönlü ve bir çok farklı alanlarda konforlu ve zevkinize göre mekanlara sahip olabilirsiniz.

Bahçeniz, Havuz kenarı veya teras alanlarınızın dış mekan ahşap dekorasyon uygulamalarınızda hemen bizi arayınız.

bah-7

Bahçe sulama sistemleri:
Doğru çim tohumu ve bitki seçimi, zemin etüdü ve uygun toprak yapısı gibi bitkisel uygulamanın temel unsurları dışında bir diğer önemli aşama bahçe sulama sistemleridir. Uygulamanın başarıya ulaşması doğru bakım ve diğer önlemlere de bağlıdır. Optimum sulama ve en az su sarfiyatı esasına dayanan bahçe sulama uygulamaları proje aşaması önemlidir.


Ustakim ekibi mevsimsel ve yıllık periyodik bahçe bakımı için size hizmet verecektir.

A4 İnşaat  Proje ve İç Mimarlık

Beşevler  Mahallesi Yıldırım Caddesi

No 286 Seymenler İş Merkezi

B Blok Kat 4 Daire 30

Nilüfer - Bursa

0.224.451 69 41


Web Tasarım Bursa Proje